Як вибрати ділянку під забудову

19 вересня 2020 • 12:57

Ви вирішили будувати власний будинок.

І в уяві відразу: весняний ранок, Ви на терасі, з чашкою запашної кави, пташки співають – повний релакс!

Перший крок до реалізації такої мрії – це вдало купити земельну ділянку під забудову.

Про те, як її вибрати розповідає менеджер з продажу житлової нерухомості “Атланта Нерухомість” Дмитро Хоміч.

 

Ключові критерії вибору ділянки:

1. Екологія локації для будівництва (дані можна отримати через Міністерство енергетики та захисту довкілля, Держводагенство, “SaveEcoBot” і т. і.)

2. Інфраструктура. Тут індивідуально: комусь важлива піша доступність до школи, супермаркету чи парку; іншим – краще подалі від шуму і трафіку, ближче до природи.

3. Геологічне дослідження ділянки. Потрібно детально вивчити особливості місцевого ґрунту, визначити рівень ґрунтових вод.

4. Віддаленість від електричної лінії і можливість підключення до електромережі. Якщо електричні стовпи об’єктивно далеко від ділянки чи взагалі відсутні по масиву – задоволення з установки опор і монтування електричних кабелів дуже і дуже вартісне.

5. Можливості підключення до газопроводу – уточнюйте інформацію в регіональній газовій службі.

6. Можливість підключення до централізованої каналізації. Якщо ж ні – «як в цій місцевості себе ведуть септики?» – повертаємося до вивчення рівня підземних вод.

7. Наявність та якість води. Тут два варіанти: буріння свердловини чи підключення до централізованого водопостачання. Якість води перевірити обов’язково – відповідних сервісних служб на сьогодні вистачає.

8. Співвідношення ділянки з наявним проектом будинку. Найбільш оптимальним варіантом вважається ділянка, близька за формою до квадрата або прямокутника.

9. Наявність/віддаленість сусідніх будинків. Особливий пункт для вивчення: чи не виросте поруч з вашою ділянкою багатоквартирний будинок чи комерційний об’єкт (якщо це біля дороги)?

10. «Юридична чистота» ділянки. Тут в допомозі стане знайомий нотаріус або компетентний юрист.

 

Щоб перевірити все вище перераховане Вам знадобляться час та гроші або ж професійний рієлтор, що зможе відразу запропонувати перевірені ділянки, вказавши на їх плюси та мінуси.

Джерело

Поділитись:
Залишити заявку