Кого не можна виселити з квартири навіть через суд?

16 лютого 2017 • 11:46

Існують такі категорії громадян, яких не можна виселити чи зняти з реєстрації навіть за рішенням суду, або таке рішення є дуже складним і може вимагати значних фінансових та часових витрат.

Неповнолітні, які прописані в державній квартирі.
Варто зауважити, що права осіб, які ще не досягли вісімнадцятирічного віку, знаходяться під особливим захистом державних органів опіки та піклування, прокуратури та суду. Виселення таких громадян з житла, що знаходиться у будь-якій формі власності є досить складним, а в окремих випадках і неможливим. У разі перебування житлового приміщення в муніципальній власності, а дитину зареєстровано згідно з заявою батьків, то виселити таку особу можна лише у випадку особистої заяви обох батьків, або не раніше досягнення такої особи вісімнадцятирічного віку. До винятків можна віднести ситуацію, коли суд встановлює факт формальної або фіктивної реєстрації без фактичного заселення неповнолітньої особи. Однак подібні обставини судом приймаються до уваги далеко не у кожному випадку.

Діти, що позбавлені батьківського піклування. 
Неповнолітні особи, у яких немає батьків, або особи, що їх замінюють, не підлягають виселенню без згоди органів опіки та піклування. Отримання такого дозволу можливе лише у випадку надання неповнолітній особі рівноцінного житла, що не поступається умовами, а в ідеалі є переважаючим над тим приміщенням, з якого буде відбуватися виселення. Органам опіки потрібно надати відповідне документальне підтвердження того, що неповнолітній забезпечений новим житлом, або попередній договір купівлі-продажу нерухомості, або нотаріальне зобов’язання, або оформлені відповідні документи на іншу житлову нерухомість.

У випадку перебування особи, яка підлягає виселенню на аліментних забезпеченнях або на утриманні іншим власником житлового приміщення, то виселити таку особу можливо лиш через відповідне рішення суду і тільки у випадку припинення зобов'язання з утримання.

Квартиранти без постійного місця проживання.
У випадку неможливості негайного переселення на нову площу колишнього члена сімї, та у випадку відсутності у володінні або користуванні іншої житлової нерухомості, або відстність достатнього доходу для оренди житла суд наділений правом приймати рішення про відстрочення виселення даної особи строком від трьох місяців до одного року.

Відмовилися від приватизації квартири.
Забороняється висиляти мешканця, якому не належить приміщення у зв’язку з добровільною відмовою від приватизації житлової нерухомості. Також варто додати, що особами, які відмовилися від приватизації зберігається довічне право на таку приватизовану квартиру у випадку реєстрації в цій квартирі. У разі звернення до суду стосовно припинення права на користування нерухомості таких осіб позов буде відхилений.

Обставини, що описуються вище варто знати кожному з метою захисту себе та своїх близьких від небажаного виселення з законно займаної житлової нерухомості,  а також, щоб даремно не витрачати час та зусилля для виселення тих, кого виселити забороняє закон.

Поділитись:
Залишити заявку